کسب رتبه برتر کشوری در جشنواره فیلم تغذیه سالم توسط دانش آموزان دبیرستان پروین اعتصامی

کسب رتبه برتر کشوری در جشنواره فیلم تغذیه سالم توسط دانش آموزان دبیرستان پروین اعتصامی

به گزارش هشترود آنلاین ؛ فیلم کوتاه تغذیه سالم دانش آموزان دبیرستان پروین اعتصامی هشترود رتبه برترکشوری را کسب کردند.
بهمن اقدمی مدیر آموزش و پرورش هشترود در مراسم تجلیل از نویسنده , کارگردان و بازیگران این فیلم کوتاه گفت : امیدوارم جشنواره فیلم تغذیه سالم سال آینده با حضور بیشتر آثار سینمایی دانش آموزان هشترودی برگزار شود
وی افزود : کمپین پایگاه تغذیه سالم در اواخر سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در سطح کشوری، استانی و منطقه ای در بین دانش آموزان برگزار شد که پس از ارزیابی داوران آثار منتخب معرفی شدند
و فیلم کوتاه تغذیه سالم دانش آموزان پروین اعتصانی هشترود هم در استان و هم در کشور رتبه برتر را کسب نمودند.
وی بیان کرد: این کمپین کشوری با موضوع آموزش و فرهنگ سازی تغذیه سالم در مدارس سراسر کشور با هدف توجه دانش آموزان نسبت به نقش تغذیه سالم در حفظ و ارتقاء سلامت انسان برگزار شد.
اقدمی افزود : بوفه مدارس باید محلی برای ترویج فرهنگ تغذیه سالم دانش آموزان باشد و در این راستا بوفه مدارس هشترود ساماندهی و با استانداردهای بهداشتی اداره می شوند.
مدیر آموزش و پرورش هشترود گفت : سلامت دانش آموزان بستگی به تغذیه صحیح دارد، تغذیه صحیح نه تنها باعث رشد جسمی و روانی بلکه موجب افزایش بهره هوشی نیز می شود.
وی گفت : ترویج و فرهنگ سازی لقمه سالم و ارتقاء سطح سلامت دانش آموزان و پیشگیری از بیماری های غیر واگیراز برنامه های مهم این مدیریت در سال تحصیلی جدید می باشد.
رقیه اکرمی معاونت پرورشی , نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه تغذیه سالم افزود : این فیلم با موضوع تغذیه نوجوانان و دانش آموزان دختر که بدون صبحانه به مدرسه می آیند و مسائل بهداشتی برای آنه رخ می دهد را به چالش کشیده است .
وی گفت : این فیلم در ۷ دقیقه تهیه شده که توانست نسبت به موضوع خود رتبه برتر استانی و کشوری را به خود اختصاص دهد. وی افزود : فاطمه کاویانی , فاطمه ثقلانی , مهدیه اصغری , لیلاصادقپور , سمیه حسن پور و محدثه مهدوی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته بودند.

گزارش از جلیل دین محمدی خبرنگار ایرنا، صدا و سیما، فارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :