وجود 2668 نفر بیکار در هشترود

رئیس اداره کار هشترود به ایسنا خبر داد:
وجود ۲۶۶۸ نفر بیکار در هشترود

به گزارش هشترود آنلاین ؛ رئیس اداره کار هشترود از وجود ۲۶۶۸ نفر بیکار در هشترود خبر داد و گفت: با توجه به تعداد بیکاران هشترودی که اکثر آن‌ها باسواد هستند و ضروری است راه چاره‌ای پیدا کنیم تا این افراد از بیکاری به بزه کاری کشیده نشوند؛ زیرا بیکاری مقدمه شروع بزه کاری است.

علی آقائی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، محمد محرومی خاطر نشان کرد: تعداد بیکاران متقاضی کار در هشترود ۷۹۴ نفر خانم و ۱۸۷۴ نفر آقا می باشند که اداره کار توانسته تا به حال برای ۹۶۸ نفر در کارگاه‌های مختلف ایجاد اشتغال کند.

وی افزود: این اداره در نظر دارد در ماه آتی همایش بزرگ آسیب های اجتماعی را با حضور مسئولین استانی در هشترود برای کارگران و خانواده‌های آنان برگزار کند تا این قشر زحمت کش از اطلاعات روز بی‌بهره نمانند.

وی اظهار کرد: در شهرستان هشترود تعداد ۱۱۸ نفر از بیمه بیکاری مستمری می‌گیرند که از این تعداد ۱۰۰ نفر مرد و ۱۸ نفر زن می‌باشند.

آقایی ادامه داد: افرادی که تقاضای وام کرده‌اند، برای گرفتن تسهیلات به بانک ها ارجاع داده و ۴۸۴ میلیون تومان برای ایجاد مشاغل خانگی وام دریافت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در هشترود ۱۶۷ تعاونی وجود دارد که طی ۴۱۴ مورد بازرسی‌های به عمل آمده توسط پرسنل اداره کار مشخص شده است که از این تعداد واحد تعاونی در حالت کلی ۱۴۴ فعال هستند و از این تعداد نیز ۱۱۷ مورد در حالت نیمه تعطیل به سر می‌برند و سه تعاونی منحل شده و در حال حاضر ۲۵ تعاونی به صورت مستمر فعالیت دارند.

وی اشاره کرد: در طول ۹ ماه گذشته اداره کار هشترود توانسته به تعداد ۱۱۷ مورد شکایت رسیدگی و آنها را منتج به نتیجه کند و ۳۰ مورد پرونده را در شورای حال اختلاف اداره به سر انجام برساند.

شایان ذکر است: اداره کار هشترود درتحقیق و ارائه مقاله در خصوص ارزیابی ریسک به روشFMEA در اماکن مذهبی و در برنامه ریزی جهت اجرای سیستم مدیریت یک پارچهIMS در مورد کارگاه‌های تولیدی صاحب نظر است و توانسته در سطح کشور عنوان‌دار شود.

*گزارش از محمد محرومی خبرنگار ایسنا و باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر را به اشتراک بگذارید :