مشکلات ورزشکاران هشترودی

مشکلات ورزشکاران هشترودی

شهرستان هشترود یکی از شهرستان هایی است که در توسعه ورزش استان و کشور نقش موثری ایفا کرده است، اما امروز ورزشکاران هشترودی با مشکلات عدیده ای مواجه هستند.

به گزارش هشترود آنلاین ؛ رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان هشترود در گفت وگو با محمد محرومی خبرنگار ایسنا گفت: به خاطر نبود اعتبار و عدم رسیدگی بیشتر به هیئت های ورزشی، مجبور به فروش یکی از اماکن ورزشی هشترود هستیم و شاید این مکان ورزشی تنها استخر شهر باشد.

سیروس مقدمی، خاطرنشان کرد: در سال جاری ۶۴ میلیون تومان اعتبار به اداره ورزش و جوانان هشترود اختصاص یافته که در صورت دریافت همه این مبلغ آن را برای حفظ و نگهداری چمن ورزشگاه آزادی، تعمیر و لکه گیری چمن ورزشگاه مزبور، تعمیر سیستم گرمایشی اماکن ورزشی تعمیر سیستم روشنائی ورزشی و چندین مورد دیگر هزینه خواهیم کرد.

وی افزود: در سال های گذشته چنین بود که درآمد حاصل از ورزش شهرستان باید به خود منطقه داده می شد اما متاسفانه از امسال چنین نیست و ما مجبوریم هزینه های جاری اداره اعم از پول آب، گاز، برق و تلفن اداره را نیز از اعتبارات اماکن استیجاری بپردازیم.

وی ادامه داد: طبق ماده ۸۸ وزارت ورزش و جوانان، باید درآمد حاصل از اجاره اماکن ورزشی به حساب هیئت های ورزشی موجود هر منطقه واریز شود اما با توجه به اینکه نزدیک به دو سال است بهترین منبع در آمد ورزشی هشترود یعنی استخر تعطیل شده است، در آمد اداره نیز کم شده و ما نتوانسته ایم به نحو احسنت در خدمت ورزشکاران باشیم.

مقدمی اظهارکرد: به خاطر نبود اعتبار نتوانسته ایم حقوق ۱۰ ماه گذشته یکی از کارکنان شرکتی را که ۲۰ سال هم سابقه دارد بپردازیم و به خاطر ندادن هزینه تلفن،چند روزی است که همه تلفن های اداره قطع شده است.

وی اشاره کرد: سبک موتای ورزش های رزمی به اداره ورزش و جوانان ارتباطی ندارد به همین خاطر به سبک های مختلف اعتباری تعلق نمی گیرد و به خاطر اداره فوتبال و فوتسال به صورت باشگاهی، اداره ورزش و جوانان هیچ تعهدی نسبت به پرداخت هزینه های جاری این رشته ورزشی ندارد و باید با اسپانسر مالی حمایت شود.

وی در مورد ورزش پینگ پنگ نیز گفت: ما برای این رشته ورزشی یک مکان مجزا در اختیار این هیئت قرار داده ایم و منتظر حرکت رو به رشد رئیس هیئت هستیم تا با توانایی که از ایشان سراغ داریم بتواند با جذب ورزشکار و خیّرین ورزشی پینگ پنگ را به سطح واقعی خویش برساند.

رئیس هیئت تکواندو شهرستان هشترود نیز به خبرنگار ایسنا گفت: مهم ترین مشکل ورزشکاران در هشترود نبود منابع مالی بوده و باید برای رفع این مشکل بزرگ تصمیمات اساسی اتخاذ گردد.

محمد رضا شقاقی پور اظهارکرد: اگر مسئولین ورزشی با تلاش بیشتر به کار خود ادامه دهند وضعیت ورزش روند رو به رشدی را تجربه خواهد کرد و اکثر مشکلات ورزش هشترود که مربوط به پول می باشد، حل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سرانه فضای ورزشی هشترود از اکثر شهرهای کشور زیاد است اما متاسفانه رشته های رزمی در این شهرستان از نبود یک سالن اختصاص رزمی در عذاب هستند و تشک های موجود از بین رفته است.

یک پیشکسوت ورزشی و داور بین المللی والیبال نیز گفت: درست است که نبود پول ورزشکاران را رنج می دهد اما با مدیریت صحیح می توان بر همه مشکلات پیروز شد و ورزش منطقه را از سقوط نجات داد.

سید ابراهیم فتاح موسوی که یکی از بهترین مربیان والیبال حاضر جهان است و در تیم ملی والیبال دانش آموزی کشور مشغول می باشد، اظهار کرد: متاسفانه ورزش هشترود را سیاسی کرده اند و نمی گذارند ورزش پیشرفت کند و باید بگویم والیبال هشترود که یک زمان در کشور مطرح بود با ندانم کاری دو مدیر فعلی و قبلی به مرحله نابودی کشیده شده است.

رئیس هیئت جانبازان و معلولین نیز اشاره کرد: مشکل ورزش شهرستان، عدم مدیریت صحیح است.

یعقوب مهدوی که از جانبازان ۷۰ درصد جنگ تحمیلی است اعلام کرد: از زمانی که مدیر فعلی روی کار آمده ورزش هشترود به خصوص ورزش جانبازان و معلولین پسرفت داشته و منجر به تعطیلی این هیئت شده است.

وی ادامه داد: والیبال نشسته جانبازان و معلولین هشترود که در مجموعه خود چندین قهرمان کشور و جهان دارد و در سال های گذشته افتخارات زیادی را برای ایران کسب کرده است به دلیل عدم همکاری و تامین نشدن هزینه هایش تعطیل شده و ورزشکاران این رشته خانه نشین شده اند.

رئیس هیئت کونگ فو توآ هشترود نیز در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهارکرد: مشکلات ورزشی هشترود زیاد است و باید این معضلات را از ناحیه رئیس اداره ورزش و جوانان دید که هیچ علاقه ای برای ورزش هشترود ندارد و وقت خود را برای ورزش هشترود نمی گذارد.

مهدی محتوی که یکی از سه داور بین المللی کنک فو در استان می باشد خاطرنشان کرد: یک زمان آمار ورزشکاران کونگ فو در هشترود از همه رشته های ورزشی زیاد تر بود و پر طرفدار ترین ورزش به حساب می آمد اما متاسفانه به دلیل عدم مدیریت صحیح و بی توجهی مسئولین ورزشی،ورزشکاران این رشته روز به روز کم میشود.

وی ادامه داد:بنده به خاطر علاقه ای که به رشته ورزشی خودم دارم و میخواهم قهرمانان ورزشی را از این منطقه به جایگاههای بالا برسانم از جیب خودم برای ورزشکاران این رشته هزینه میکنم و آنها را راهی مسابقات می نمایم اما متاسفانه زمانی که برای دریافت هزینه ها به اداره ورزش مراجعه میکنم با جواب سر بالای رئیس اداره مواجه میشوم.

وی افزود:الان مدت ۳ سال است که در این رشته ورزشی قهرمان کشور تربیت می کنم اما از طرف اداره ورزش و جوانان برای آنها یک تشکر خالی هم در نظر گرفته نشده است بنا بر این پیشنهاد میکنم که این پست حساس که ارتباط مستقیم با سلامت جامعه دارد به یک فرد دلسوز که دارای خلاقیت است سپرده شود تا ورزش هشترود بیش از این در گیر ظلم و ستم نشود.

رئیس هیئت ووشو نیز از وضعیت بد ورزش هشترود انتقاد کرد و گفت:عمده مشکل ورزش ووشو نداشتن یک سالن مخصوص برای رزمی کاران با تشک مناسب و مشکلات مالی است.

رسول جوادی اشاره کرد: ورزش ووشو هزینه های زیادی برای ورزشکار دارد که بهتر است از طریق مسئولین ورزشی تهیه شود تا ورزشکار بتواند با خیال آسوده در فکر قهرمانی باشد، زیرا اگر غیر این باشد ورزش ووشو با افول رو به رو خواهد شد اما متاسفانه برای مسئولین ورزشی هشترود ارزش رشته ووشو کمتر از ورزش های راکد است.

رئیس هیئت فوتبال هشترود نیز به خبرنگار ایسنا گفت: لازمه پیشرفت هر رشته ورزشی در جامعه توجه به ساختار و پایه های آن است، اما متاسفانه در شرایط کنونی هشترود به علت نداشتن منابع مالی و عدم حمایت از ورزش منجر به ضعیف تر شدن آن شده است.

اسماعیل غفار زاده اشاره کرد: مسئولین باید بدانند امر به ورزش، امر به معروف است و نباید در امر به معروف سستی کرد و مشکلات ورزشکاران به خصوص آنهایی که در فوتبال هستند را به فراموشی سپرد، زیرا فوتبال و فوتسال از ورزش های آینده دار برای جوانان هشترودی می باشد.

وی ادامه داد: هشترود تنها شهرستانی است که توانسته لیگ فوتبال راه اندازی کند و در تشکیل دادن تیم های ورزشی پیشرو است، اما مشکلات مالی مانع از پیشرفت آن خواهد بود.

رئیس هیئت دو میدانی نیز به خبرنگار ایسنا گفت: ورزش دو میدانی که از ۳۲ رشته ورزشی تشکیل شده و مادر همه ورزش هاست، در شهرستان هشترود مورد بی مهری واقع شده و کمتر کسی از مسئولان ورزشی به این رشته توجه دارد.

محمد لطف الله پور اضافه کرد: به علت مشکلات مالی و عدم تخصیص اعتبار از ۳۲ ورزشی که در دو میدانی وجود دارد ۳۱ تای آن در ورزش هشترود به طور کل محو شده است که جای تاسف دارد و باید هر چه زودتر وضعیت این رشته مادر بهبود یابد تا جامعه ورزشی هشترود بتواند به افتخار آفرینی های خود در سطح کشور ادامه دهد.

رئیس هیئت بسکتبال هشترود نیز در این گفت وگو اشاره کرد: اگر ورزشکاران هشترودی حمایت مادی نمی شوند و برای کل تمرینات و اعزام به مسابقات از جیب خود مایه می گذارند، لااقل از طرف مسئولان ورزشی به آنها یک “خسته نباشید” گفته شود.

سمیه صادق پور اظهار کرد: از مسئولان شهرستان و استان تقاضامندیم که با حمایت های خود باعث پیشرفت رشته ورزشی بسکتبال شوند تا ما بتوانیم از پتانسیل جوانان هشترودی بهترین استفاده را برده و در راه قهرمانی قدم برداریم.

وی بزرگ ترین مشکل ورزش هشترود و بسکتبال را نبود اعتبارات مالی عنوان کرد و افزود: بازیکنانی که به صورت یک تیم برای مسابقات استانی و کشوری عازم می شوند با هزینه های سرسام آوری روبرو می گردند و متاسفانه کسی از مسئولان استانی از ورزشکاران حمایتی نمی کنند.

وی خاطر نشان کرد: حضور مسئولان منطقه بر سر تمرین بازیکنان به ورزشکاران انگیزه می دهد و آنها را برای هر چه بهتر بازی کردن تشویق می کند.

بر اساس این گزارش؛ با توجه به اهمیت ورزش و با توجه به اینکه استعداد قهرمانی فراوانی در شهرستان های استان وجود دارد امیدواریم مسئولان ورزشی در راستای ارتقای ورزش شهرستان ها نیز گام بردارند.

گزارش از: محمد محرومی خبرنگار ایسنا و باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر را به اشتراک بگذارید :