فرماندارمیانه: بیمارستان امام خمینی(ره) آماده افتتاح است
فرماندار میانه گفت: بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان با صرف ۸۰ میلیارد ریال اعتبار آماده بهره برداری است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، حمید شکری در جلسه اقتصاد مقاومتی این شهرستان افزود: تا کنون ۶۰ نفر به صورت مستقیم در این بیمارستان جذب شده‌اند که طبق پیگیری‌های انجام شده برای ۱۰۰ نفر نیز مجوز جذب گرفته شده است.
وی با اشاره به اجرای شبکه پایاب سد آیدوغموش، یادآوری کرد: با همکاری و مشارکت مردم و سازمان جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای اجرای شبکه پایاب ۲ هزار هکتار در واحد اکرم آباد ۲ و آچاچی انجام شده و ۲۳۰ میلیارد ریال توسط بانک زمین از محل صندوق توسعه ملی به آن اختصاص یافته است.
فرماندار میانه اظهار کرد: مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای هر هکتار توسط سازمان جهاد کشاورزی و بقیه توسط آب منطقه‌ای تامین می شود که در مرحله تشکیل تعاونی آببران و معرفی زراعان و کشاورزان به بانک عامل با محوریت فرمانداری هستیم.
شکری، با اشاره به پتانسیل های گردشگری و میراث فرهنگی در شهرستان میانه ادامه داد: به علت کمبود اعتبارهای میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان و با وجود تعدد آثار تاریخی ثبتی، باید نسبت به جذب بخش خصوصی در این حوزه ها اقدام شود.
به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه میانه در حوزه معدن از غنی‌ترین شهرستان‌های معدنی استان است، گفت: بزرگ‌ترین معدن این شهرستان مولیبدن بوده که به علت پایین ‌آمدن قیمت جهانی این ماده معدنی و به صرفه نبودن استخراج آن، عملیات بهره برداری از آن آغاز نشده است.
شکری، به برگزاری جلسات مختلف برای جذب سرمایه گذار جدید در این شهرستان اشاره کرد و افزود: اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی این شهرستان از وحدت و تعامل بالایی برخوردار هستند.
وی از بروکراسی اداری در مرکز استان گلایه کرد و گفت: این امر سد راه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در این شهرستان است.
وی، برگزاری ۵۴ جلسه با عنوان های رفع موانع تولید، جذب سرمایه گذار، بازاریابی و نمایشگاه، توسعه روستایی و اقتصاد مقاومتی و تصویب ۴۵۹ مصوبه در کارگروه های اقتصاد مقاومتی را از فعالیت های ستاد اقتصاد مقاومتی این شهرستان اعلام و اظهار کرد: از این تعداد برای ۱۹۶ مصوبه اقدام شده و ۲۱۶ مورد نیز در دست اقدام بوده و برای۴۷ مورد دیگر هنوز اقدامی انجام نشده است.
در این آئین فرماندار ویژه شهرستان میانه به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و هیات همراه از چند طرح عمرانی از جمله احیای فولاد، نمایشگاه تولیدات داخلی میانه و بیمارستان امام خمینی (ره) بازدید کردند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :