تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم در هشترود

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم در هشترود

رئیس بسیج هنرمندان استان از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم تا دهم دی ماه جاری خبر داد.

“هادی هاشمی” اظهار داشت: با توجه به استقبال اصحاب فرهنگ و هنر از جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم که به یاد شهید مدافع حرم هشترودی «اسماعیل کریمی اصل» در پنج رشته شعر، نقاشی، عکس، فیلم‌نامه و نمایشنامه‌نویسی برگزار می شود، مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا دهم دی ماه جاری تمدید شد.

وی ادامه داد: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت و همچین ارج نهادن به رشادت‌ها و فداکاری‌های مدافعان حرم در محورها و موضوعاتی شامل نقش تأثیرگذار رهبر معظم انقلاب در هدایت محور مقاومت، ترسیم چهره زیبای مدافعان و شهدای مدافع حرم، نقش ایران و حزب‌الله در محور مقاومت، نمایش مقاومت مردم سوریه، عراق، یمن و فلسطین در برابر گروه‌های تروریستی و اشغالگران، ترسیم چهره حامیان تروریست‌ها نظیر آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و عربستان و ترسیم چهره گروه‌های تروریستی منطقه نظیر داعش و جبهه النصره برگزار می شود.

هاشمی با اشاره به اینکه این جشنواره باید محل تجلی حقیقت و زیبایی باشد، چراکه هنری دارای ارزش است که بتواند در تعالی فرهنگ جامعه تاثیرگذار باشد، گفت: باید هنرمندان از این فرصت برای ارائه هنر ارزشی استفاده کرده و در عرصه فرهنگ این مرز و بوم از این رهگذر نقش آفرین باشند.

براساس این گزارش در بخش عکس هر عکاس می تواند ١٠ قطعه تک عکس در موضوعات جشنواره ارسال کند و در بخش شعر نیز علاقمندان می توانند اشعار خود را بامحوریت موضوعات جشنواره ارسال کنند.

در بخش نقاشی هر هنرمند می تواند سه اثر تولیدی را با تکنیک آزاد و در اندازه ۵٠*٧٠ ارسال کند، همچنین در بخش نمایشنامه نویسی و فیلمنامه نویسی هر هنرمند می تواند سه اثر را از فیلمنامه ها و نمایشنامه هایی که تاکنون از آن نمایش یا فیلمی ساخته نشده و یا در جایی چاپ نشده است را با تایم تقریب ١۵ دقیقه به دبیرخانه ارسال کند.

گفتنی است علاقه مندان می توانند آثار خود را تا دهم دی ماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره واقع در شهرستان هشترود، خیابان امام، روبه روی حوزه علمیه برادران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ هشترود ارسال کنند.

جشنواره یاد شده با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، بسیج هنرمندان استان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هشترود، شورای فرهنگ عمومی شهرستان هشترود، فرمانداری هشترود، بخشداری مرکزی و نظر کهریزی، سپاه پاسداران، اداره آموزش و پرورش هشترود و نظر کهریزی ، نیروی انتظامی، شهردارف هشترود و نظرکهریزی ، دانشگاه پیام نور هشترود، اداره میراث فرهنگی، بنیاد شهید وامور ایثارگران، ادره تبلیغات اسلامی، اداره ورزش وجوانان، انجمن ادبی آفاق و اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار می شود.

*گزارش از جلیل دین محمدی خبرنگار ایرنا، فارس، صدا و سیما

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم در هشترود

این خبر را به اشتراک بگذارید :