برای رونق صنایع دستی هنرمندان هشترودی ایجاد بازارچه صنایع دستی در هشترود ضروری است.
به گزارش هشترود آنلاین؛ حسن مستفید فرماندار هشترود بعد از ظهر امروز در کارگروه صنایع دستی و بررسی مشکلات هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی هشترود افزود : با هماهنگی های صورت گرفته و با تشکیل تعاونی های دهیاران در فصول بهار و تابستان برای ایجاد رونق صنعت گردشگری بازار چه و فروشگاههای دائمی صنایع دستی در اطراف غار آهکی آبلاغ بقعه بایزید بسطامی و قلعه ضحاک ایجاد خواهد شد.
مستفید افزود : آموزش های صورت گرفته برای هنرمندان صنایع دستی باید بر اولویت برندهای شهرستانی دقت شود .
وی گفت :غرفه نمایشگاه و فروش توانمدی هاو تولیدات هنرمندان صنایع دستی شهرستان در نمایشگاه بین المللی تهران ایجاد خواهد .
وی در ادامه خواستار حل مشکلات بیمه ای تولید کنندگان صنایع دستی را شد و بر رفع مشکلات موانع ضامن برای دریافت وام خود اشتغالی هنرمندان تاکید نمودو از سخت‌گیری بانک‌ها در زمینه ضمانت وام‌ها انتقاد کرد و گفت: مدیران بانک‌ها برای وصول آسان مطالبات خود وام گیرندگان را مجبور به معرفی ضامن کارمند می‌کنند که این موضوع خلاف قانون بوده و برخورد قانونی می‌شود.
علیرضا پاشایی رئیس اداره میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری هشترود گفت : شهرستان هشترود در رشته معرق کاری در استان رتبه اول را داراست و حدود ۶۰۰ نفر از هنرمندان در این رسته به فعالیت مشغولند .
وی خواستار تامین اعتبار برای آموزش هنرمندان در رشته های چرم سازی , تراش سنگ های قیمتی , جواهر سازی و نقره سازی در هشترود را شد.
وی گفت : در حال حاضر ۶۰۰ نفر در رشته معرق کاری , ۵۰۰ نفر درگلیم بافی , ۴۵۰ نفر در ورنی بافی , ۳۵۰ نفر در رشته طراحی سنتی و ۲۰ نفر نیز در منبت کاری در این شهرستان فعالیت می کنند .

گزارش از جلیل دین محمدی خبرنگار ایرنا، صداو سیما، فارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :